Bosh sahifa > INFOLIB – 2016 DASTURI

INFOLIB – 2016 DASTURI

 

 

VAQTI, AUDITORIYa

TADBIRLAR

OChIQ EShIKLAR KUNI

 

24 oktabr

 

DUShANBA

9:00-9:45

Kutubxona maydonchasi/foye

Haftalikning tantanali ochilishi

Dirijyor Dilshod Mutalov rahbarligidagi Davlat akademik xalq cholg‘u orkestri chiqishi.

Haftalik ishtirokchilarini ruyxatga olish

10:00 – 13:00

Katta majlislar zali

«Betgerxonlik o‘qishlari-2016»

«Mustaqillikning 25 yili: mintaqalar rivojlanishi dinamikasi» (mintaqalar bilan videoko‘prik)

10:00-17:00

«Adolat» zali

«O‘zbekiston axborot-kutubxona muassasalarining bibliolgrafik faoliyati: rivojlanish istiqbollari» - o‘quv seminari

10:00 – 18:00

 «Nodir» zali

«Zamonaviy axborot texnologiyalari asosida axborot-kutubxona resurslarini saqlash, restavrasiya va konservasiya qilish, elektron bazasini yaratish» - o‘quv seminari

15:00 – 17:00

 «Jaxon» zali

«Axborot-kutubxona sohisida marketing» - o‘quv treningi (AQSh elchixonasi)

15:00- 17:00

 «O‘zbekiston» zali

«O‘quvchining axborot madaniyati» - 1-4-sinf o‘quvchilari uchun mo‘ljallangan o‘quv metodik kompleksi taqdimoti (O‘zbekiston Milliy kutubxonasi – O‘zbekistondagi YuNESKO vakolatxonasi – Xalq ta’limi vazirligi)

15:00-17:00

Kichik majlislar zali

O‘zbekiston xalq artisti Yodgor Sa’diev bilan ijodiy uchrashuv

15:00-17:00

Katta majlislar zali

«Axborot kommunikasiya texnologiyalarini rivojlanish tendensiyalari» mavzusida davra suhbati va texnika fanlari doktori, professor Tuyg‘un Nishonboevning «Servisga yo‘naltirilgan arxitektura» nomli kitobi taqdimoti

IJOD KUNI

25 oktyabr

 

SEShANBA

 

09:00 – 15:00

Katta majlislar zali 15:00-18:00

Media-sentr

«Eng yaxshi axborot-kutubxona muassasasi mutaxassisi - 2016» (Tanlovning respublika bosqichi, 1-kun)

NIZOM

PRESS-RELIZ

10:00-12:00

 «Ijod» zali

Bolalar adabiyoti ko‘rgazmasi va taqdimoti (Isroil elchixonasi)

11:00-12:30

Kichik majlislar zali

«O‘zbekiston iftihori» - Rio-de-Janeyrodagi Olimpiada chempionlari bilan uchrashuv

11:00-13:00

 «Navoiy» zali

«Mojarolar va nizoli vaziyatlarni echish usullari» - ijtimoiy-psixologik trening (O.Azizova)

13:00-15:00

Foye

«Ijod ustaxonasi» - 3-sinf o‘quvchilari uchun rasm bo‘yicha mahorat darsi (O. Avanesova olib boradi)

«O‘yin maydonchasi» - 3-sinf o‘quvchilari uchun kreativ o‘yinlar (O. Avanesova olib boradi)

14:00-16:00

 «Ijod» zali

O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Galina Melnikova bilan ijodiy uchrashuv

15:00-17:00

Kichik majlislar zali

O‘zbekiston xalq shoiri Omon Matchon ijodiy kechasi

15:00-17:00

Foye

«Kreativ jamoa» - kollej o‘quvchilari uchun jamoa bo‘lib ishlash bo‘yicha trening

«Geym taym» - kollej o‘quvchilari uchun kreativ o‘yinlar

15:30-17:30

Katta majlislar zali

O‘zbekiston xalq artisti Qizlarxon Do‘stmuhamedova bilan ijodiy uchrashuv

1800 – 2000

Foye

Musiqa va she’riyat kechasi

TANLOVLAR KUNI

26 oktyabr

 

ChORShANBA

 

9:00-18:00

Katta majlislar zali

«Eng yaxshi axborot-kutubxona muassasasi mutaxassisi - 2016» (Tanlovning respublika bosqichi, 2-kun)

NIZOM

PRESS-RELIZ

11:00 – 12:00

«Adolat» zali

«Ta’lim sohasidagi huquqingizni bilasizmi?» - kollej va akademik liseylar o‘quvchilari o‘rtasida viktorina

14:00- 16:00

 «Navoiy» zali

Kattalar va bolalar o‘rtasida shaxmat bo‘yicha turnir va mahorat darsi (O‘zbekistonlik jahon chempionlari ishtirokida)

15:00 – 16:30

 «Taffakur» zali

«Adabiyot bilimdoni» - Toshkent shahar umumta’lim maktablar o‘quvchilari uchun adabiy viktorina

16:00-17:00

Foye

«Yurtim mening rasmlarimda» - bolalar rasmlari tanlovining natijalari (Toshkent shahar umumta’lim maktablarning 1-4-sinf  o‘quvchilari o‘rtasida)

NIZOM

PRESS-RELIZ

«O‘zbekiston kelajagi mening tasavvurimda» - adabiy tanlov natijalari (Toshkent shahar umumta’lim maktablarning 5-9-sinf  o‘quvchilari o‘rtasida)

«Mustaqil yutr manzaralari» - fototanlov natijalari

17:00-18:00

Foye

«Choyxona» - qo‘g‘irchoq va pantomimo teatri spektakli

BILIMLAR VA XORIJIY TILLAR KUNI

 

27 oktyabr

 

PAYShANBA

 

10:00 – 13:00

Kichik majlislar zali

«ZiyoNET tarmog‘ida masofaviy ta’lim vositalari» mavzusida o‘qituvchilar, talabalar va o‘quvchilar uchun ta’limiy dasturlar taqdimoti

«O‘zbekiston madaniy merosi onlayn» - Meros.uz loyihasi taqdimoti

10:00-13:00

 «Kashfiet» zali

«Axborot-kutubxona resurslarining katalogizasiyasi dolzarb muammolari» - axborot-kutubxona mutaxassislari uchun katalogizasiya bo‘yicha trening 

11:00-12:00

«Jaxon» zali

Ispan tilini bilish bo‘yicha xalqaro DELE testi (ispan tili chet tili sifatida diplomi)

11:00-13:00

Katta majlislar zali

«So‘z va musiqa qanotida»  - «Zvezda Vostoka» jurnali tahririyati bilan musiqiy-adabiy kecha (O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan san’at arbobi Andrey Slonim ishtirokida)

13:00-14:30

 «Bunyodkor» zali

Nagoyya davlat universiteti ta’lim dasturlari taqdimoti

13:30-15:30

Kichik majlislar zali

«A single world language or multilingualism» («Yagona dunyo tili yoki ko‘p tillilik») mavzusida Chet tillarni rivojlantirish va ommaviylashtirish markazi munozaralari

14:00-15.00

«Jaxon» zali

Nemis tilini o‘rganuvchilar uchun Toshkentdagi Gyote instituti o‘qituvchilaridan amaliy tasviyalar

14:00-15:30

Katta majlislar zali

«Rus she’riyati kechasi» - adabiy kecha va asarlari o‘zbek tiliga tarjima qilingan rus shoirlarining to‘plami taqdimoti

16:00-17:00

«Jaxon» zali

Koreya Respublikasining xalqaro ta’lim grantlari taqdimoti

16:00-18:00

Kichik majlislar zali

«Fan va ta’limda EBSCO ilmiy-ta’limiy ma’lumotlar bazasidan foydalanish» - vebinar

16:00-18:00

Katta majlislar zali

«Bir aktyor teatri» - O‘zbekiston xalq artisti Malika Ibragimova bilan ijodiy uchrashuv

MADANIYaTLAR XILMA-XILLIGI KUNI

28 oktyabr

 

JUMA

 

10:00-12:00

Kutubxona

“Kitob ummoni bo‘ylab sayohat” - kollej o‘quvchilari uchun adabiy savol-javob o‘yini

10:00-13:00

Katta majlislar zali

«O‘zbekistonning 7 mo‘jizasi» aksiyasi, O‘zbekiston madaniy merosi ob’ektlarini taqdirlash marosimi

11:00-13:00

 «O‘zbekiston» zali

An’anaviy xunarmandchilik namunalari ko‘rgazmasi va usta-xunarmandlardan mahorat darslari

12:00-13:00 Foye

«Djoynt» yahudiy madaniyat markazi spektakli

14:00-15:00

Katta majlislar zali

«Moxov qiz» soqov filmi namoyishi.

15:00-16:00

Maydoncha/foye

O‘zbekiston milliy madaniy markazlari chiqishi

16:00-16:30

Maydoncha/foye

«Barkamol avlod» Respublika markazi bolalar ansamblining chiqishi

16:30-17:30

Maydoncha/foye

Haftalikning tantanali yopilishi

 

 

KUTUBXONA TAVSIYA ETADI
TAQVIM